BME Pro Progressio Alapítvány díj

A természettudományi, a műszaki és az informatika oktatásában kiemelkedő eredményeket elérő középiskolai tanárokat díjazott a BME Pro Progressio Alapítványa, amelynek legfontosabb tevékenysége – a középiskolától kezdve a doktori képzésig – az innovatív gondolkodást elősegítő tehetséggondozás.

Pálfiné Kovács Erika Tanárnő  BME - Pro Progressio Alapítvány díjat kapott a matematika oktatás terén végzett munkájáért, mellyel a műszaki és természettudományos képzés népszerűsítéséért sokat tett.

2020-ban – immár 12. alkalommal – 12 középiskolai tanár vette át a Pro Progressio díjat ünnepélyes keretek közt.

A Műegyetem mellett működő Alapítvány kuratóriuma ebben az évben is olyan kiemelkedő eredményekkel rendelkező tanárokat részesített elismerésben, akiknek vannak nemzetközi és hazai versenyeken sikert elért tanítványaik, tanulóik jelentős számban érettségiznek emelt szinten és erre felkészítve , oktatva végeznek példamutató oktató-nevelő munkát.

Az elismeréseket Freund Tamás, az MTA elnöke jelenlétében Józsa János, a BME rektora és Pakucs János, az alapítvány elnöke adták át.

2020.10.31. 19:10 · konczy
MaYoR - 2002-2020 © GPL