Tárgyválasztás 2019/2020

A 2019/2020-as tanévben 11. évfolyamos diákok fakultációs jelentkezése a MaYoR elektronikus napló tankörjelentkezés menüpontján keresztül történik. A meghirdetett tankörök közül kell választani 2 (esetleg speciális esetben három(1)) tankört – azaz összesen 4 (speciális esetben hat) órát. A tankörök 3 sávba (F1, F2, F3) vannak besorolva.

A jelentkezés 2019. április 8-án 18:00-tól kezdődően két körben – előzetes tárgyválasztás és végleges tárgyválasztás – történik. Az első körben a diákok a felkínált tankörök közül szabadon választhatnak, minimum korlát nincs. A választható tankörök mellett az adott tárgyat tanító tanár neve még nem kerül feltüntetésre. Az előzetes tárgyválasztási időszak 2016. április 17-én 18:00-kor lezárul.

Ezután alakítjuk ki az elegendő számú diák által választott tantárgyakból a fakultációs csoportokat a tantárgyat tanító tanárok és a diákok egymáshoz rendelésével. A nem induló tárgyat (illetve csoportot) választott diákoknak ekkor más tárgy (illetve csoport) mellett kell dönteniük. A névsorok nyilvánosságra hozatala után a jelentkezési felületet újra megnyitjuk: a második körben korlátozott feltételekkel megváltoztatható a tantárgy, illetve a csoport. Átjelentkezésre ugyanis csak akkor van lehetőség, ha ez nem vezet a csoportok minimális, illetve maximális létszámának átlépéséhez.

A választott tantárgy a következő tanévben kötelező lesz. A választás két tanévre szól, de indokolt esetben a 11. osztályos követelmények teljesítése után leadható és a leadott tankör helyett új tankör választható. Az új képzés felvételét a 12. évben viszont korlátozhatja az adott csoport létszáma, másrészt, hogy a már meglévő csoportba történő bekapcsolódás csak a 11. osztályos követelmények különbözeti vizsgával történő teljesítése után lehetséges.

A két körös jelentkezések lezárását követően minden diák írásban kézhez kapja az általa választott képzések listáját, amelyet a szülő az aláírásával hitelesít. Ezeket az aláírt jelentkezési lapokat majd az osztályfőnöknek kell leadni.

F1F2F3
szakköri sáv