Véradás

véradás

2018. november 9-én 9.00-12.30 ismét véradás lesz iskolánkban. Várunk minden 18 éven felüli egészséges diákot, szülőt, kollégát a Kálmán Gyula Díszteremben.

Kérjük, hogy a regisztrációhoz hozd magaddal a személyi igazolványodat, lakcím- és TAJ kártyádat!

Számítunk rád, mert 1 véradás = 3 beteg emberen való segítség, hiszen a teljes vérből háromféle készítményt állítanak elő (vörösvérsejt, vérlemezke (trombocyta), plazma).

Ami feltétlenül kell hozzá:

Kik és milyen gyakran adhatnak vért?
18-60 éves korig, rendszeres véradóknál maximum 65 éves korig engedélyezett a véradás férfiaknak évente 5 alkalommal, hölgyeknek maximum 3 alkalommal. Két véradás között minimum 8 hét szünetet kell tartani. Kezelt vérnyomásbetegséggel, ha a pillanatnyi érték jó, szabad vért adni. H1N1, szezonális influenza védőoltás után 24 óra múlva, ha semmilyen szövődmény nincs szintén adható vér.

Milyen esetekben nem lehet?
Foghúzás és gyökérkezelés, antibiotikum után 4 hét szünet tartandó, pajzsmirigy-túlműködési zavar esetén tilos, cukorbetegség esetén tilos (inzulinos), terhesség szintén kizáró ok, szülés után egy évig, szoptatás befejezése után minimum fél évig nem lehet vért adni, herpes fertőzés után 4 hétig tilos. Gyógyszerszedés önmagában nem kizáró ok (kivétel: antibiotikum, szteroidok). Tetoválás, piercing, akupunktúra után fél év várakozás szükséges, allergia elleni gyógyszerszedés alatt tilos a véradás! Kullancscsípés után 6-8 hét várakozás szükséges, mert a tünetek eddig jelentkezhetnek, Lyme-kór (igazolt), antibiotikus kúra befejezése után 1 évig.

MaYoR - 2002-2018 © GPL