Képek '56

Kedves Diákok!

'56 A Magyar Televízió archívumából származó képekből, az 1956-os forradalom és szabadságharcról láthattok kiállítást a gimnázium aulájában. A fotók a forradalom ismert és kevésbé számon tartott eseményeinek, hőseinek, egyszerű szereplőinek állítanak emléket. Kérjük, hogy az érdekes és páratlan történelmi dokumentumokból összeállított művek előtt szánjatok időt a tanulmányozásukra is. Akinek van kedve, az alábbi linkre kattintva 14 kérdést talál a kiállításhoz és persze a forradalomhoz kapcsolódóan. A megoldásokkal a történelem tanáraitoknál jelentkezhettek. Egyúttal kérjük ügyeljetek a fotók épségére, ezzel párhuzamosan a felfüggesztéseket is igyekszünk stabilabbá tenni.

Történelem munkaközösség

Megválaszolandó kérdések a kiállítással kapcsolatban:

1. Mi volt a „bűne” K. István 16 éves nyíregyházi fiúnak?
  2. Mi lett Maléter Pál sorsa még aznap nov. 3.-án a parlamenti tárgyalásokat követően?
  3. Hol, és mikor zajlott Budapesten a forradalom alatti legvéresebb sortűz?
  4. Mi történt Mosonmagyaróváron 1956. október 26-án ?
  5. Ki volt Csitri, illetve Baba, hol harcoltak?
  6. Melyik filmet játszotta volna a Corvin mozi a forradalom napjaiban?
  7. Kit és miért neveztek postarablónak, hol „lehetett vele találkozni” október 26-án?
  8. Milyen üzletek, reklámfeliratok vannak ma az Oktogon képen megörökített szegletében? (min. 4 db.)
  9. Mely helyszíneken fordult meg Sinkovits Imre színművész a fotók szerint okt. 23-án?
  10. Mi történt 1956. okt. 6-án?
  11. Honnan beszélt a tömeghez Nagy Imre okt. 23.-a estéjén?
  12. Hol állt az MDP Budapesti Pártbizottságának (Pártház) épülete?
  13. Milyen jelkép alatt vonultak a Képzőművészeti Főiskola hallgatói?
  14. Hány felvételből áll a kiállítás?

MaYoR - 2002-2018 © GPL