Portrék, öregdiákjaink

Bugovicsné Géczy Ráhel
magyar-német szakos tanár
Élj a lehetőségekkel ... Biztonságban vagy, és a Major remek hely, hogy bontogasd a szárnyaidat!

A Major

Bármilyen hülyén hangzik: VMG-snek lenni életérzés. :) Rengeteg mindennel gazdagodtam az alatt az öt év alatt, amíg oda jártam. Nehéz lenne konkrét történetet kiragadni, de azt tudom mondani, hogy a mai napig hálával gondolok vissza arra az időszakra.

Üzenném a fiatal majorosoknak:

Élj a lehetőségekkel, amelyeket ez a szuper hely kínál neked, akkor is, ha csak a kíváncsiság hajt! Biztonságban vagy, és a Mayor remek hely, hogy bontogasd a szárnyaidat. Illetve azt tanácsolnám még, hogy a tanulmányi teljesítmény mellett ne fáradj bele a személyiséged és jellemed pallírozásába sem. Hidd el, hogy nem minden az érettségin múlik, (de tényleg, nem hiszed el, hogy mennyire eltörpül majd annak a jelentősége az évek múltán), azon viszont, hogy mennyire vagy nyitott, őszinte, szeretetteljes, tényleg a boldogságod és boldogulásod múlik.

Pályafutás

Károli Gáspár Református Egyetem magyar- és némettanári képzés (Ba+Ma)

Szakmai sztori

A legizgalmasabbnak a tanári gyakorlataimat tartottam, elsősorban néhány magyaróra él élénken az emlékeimben a Baár-Madas Gimnáziumban és a Gölöddői Líceumban töltött hónapokból. Ezek nem látványos dolgok, de igenis van annak varázsa, mikor egy Kosztolányi-műnek az osztállyal együtt éljük meg a mélységét és magasságát. Különleges élmény az irodalom, pláne szuper, ha az ember osztozni tud az élményben. :) Jelenleg itthon vagyok a négy hónapos kisfiammal. Az ő születése előtt némettanárként dolgoztam egy első kerületi gimnáziumban.

MaYoR - 2002-2020 © GPL