Portrék, öregdiákjaink

Alpár Balázs
filmzeneszerző
Kevesebb teljesítmény-stressz, több jelenlét!

A Major

Mellékesen tanultunk is mindenféle szépet és jót magas színvonalon :), de a közösségi élmények a legmaradandóbbak számomra. Diákkezdeményezéseink mögé hihetetlen lelkesedéssel álltak be a tanárok, az igazgató - nem kevés plusz energiával éjszakáztak akár bent velünk egy-egy másnapi produkció kedvéért, elképesztően inspiráló és támogató közeg volt, amiben mindig jöttek új ötletek. Osztályok és évfolyamok közt alig érződtek határvonalak, sok program és közös élmény segített átlépni ezeket. Mai napig az osztályomon kívülről megismert majorosokkal is járunk össze rendszeresen. Nem kevés szakmai lehetőséget is a nagyszámú ex-majoros ismerőseimnek, barátaimnak köszönhetek, akikkel öröm újra együttműködni a munka világában is.

Pályafutás

MA Budapesten, Erasmus és postgrad képzések Bécsben, doktori iskola Bécsben.

Szakmai sztori

Nem rég mutatták be és folyamatosan játsszák a mozik az HBO számára készített ULTRA c. filmünket, amelynek zenéjét írhattam. 2017-től az általam komponált adás-zenék szólnak a Virtuózok tv műsorban. Jó élmény volt elkészíteni a Klasszik Rádió és a Müpa hangarculatát, vagy az Egy kupac kufli c sorozat zenéjét és zörejeit is. Angolul írt disszertációm a zenei stílusötvözésről 2017-ben könyvként megjelent egy német kiadó gondozásában. 15 éve saját vállalkozásban főállású filmzeneszerző vagyok, a Mediazene.hu vezetőjeként a Pannónia Filmstúdióban dolgozom. Játékfilmekhez, animációkhoz, dokumentumfilmekhez, reklámokhoz, színházi előadásokhoz írok zenét, készítek sound design-t. A Városmajori Gimnáziumban 2000-ben alapított Fugato Orchestra hibrid kamaraegyüttest mai napig vezetem.