Portrék, öregdiákjaink

Kenderesy Kinga
Werkstudent im Online Marketing

A Major

Ha visszamehetnék a múltba, akkor tuti hogy azt tanácsolnám magamnak, hogy vegyem még komolyabban a németet. Nem csak külföldön, de Magyarországon is hatalmas előnyt jelent, ha valaki hibátlanul és folyékonyan beszéli a nyelvet. Egy hazai példa: amikor már egyetemi diákként munkát kerestem, akkor azzal szembesültem, hogy egy diákmunkás nettó 900Ft-os óradíjat kap, egy németül beszélő diákmunkás pedig 1400Ft-ot. Hiába volt meg a német C1-em, nem volt elég önbizalmam hozzá, hogy németül kezdjek dolgozni, ami akkor nagyon bántott. Azóta megint felfejlesztettem a nyelvet és most már tényleg németül dolgozom. A Tiszai Istvántól kapott nyelvtan jegyzeteimet néztem át a munkakezdés előtt, ami most úgy érzem, hogy tényleg aranyat ér :)

Pályafutás

Corvinus Egyetem - Kereskedelem és marketing szak (Bsc)

Szakmai sztori

Augusztus óta Kölnben tanulok Online marketinget, a VMG-ben szerzett (és azóta szinten tartott) némettudásom most sokat segít.