Portrék, öregdiákjaink

Homonnay Csilla
Kutató az MTA Agrártudományi Intézetben
“I wish there was a way to know you're in the good old days before you've actually left them.”

A Major

Nagyon szerettem a VMG-be járni! Minden reggel már negyed nyolckor bent voltunk páran, akkor még nem voltak a lefúrt padok a folyosókon, és a radiátorokon ülve beszélgettünk. A büfébe csak akkor mertem menni ha lyukasóra volt, de annál jobb teát azóta sem ittam. Bárki bármit mond, nekünk van a legjobb szalagavatónk, egyik kedvenc emlékem mikor 11-ben felraktuk az akkori végzősök díszletét. Már jött fel a nap mikor indultunk haza, akkor esett az évben először a hó. A tanáraimnak köszönhetem hogy az egyetemen nem voltak problémáim a nehezebb tárgyakkal sem, Bärnkopf Bence egy áldás volt a tanulmányaimnak és amúgy a hétköznapok hangulatának is. Ha lehetne választani, még kétszer a VMG-t választanám. Ha visszagondolok, először az jut eszembe ahogy a szünetben támasztjuk a folyosó fehér korlátját, ami valahogy sehogy se volt kényelmes, zsivalygás van, ismerős arcok mindenhol, ide jó volt tartozni.

Pályafutás

Pázmány ITK molekuláris bionika BSc & Info-bionikus mérnök MSc

Szakmai sztori

Mikor a munkahelyemen először sikerült fehérjét termelnem. A sok év tanulás, szakmai gyakorlat után tényleg csináltam valami hasznosat!