Nyelvi előkészítő csoport

A szóbeli meghallgatás

A nyelvi osztályba felvételizők szóbeli vizsgáján képességeket és készségeket mérünk, vagyis elsősorban nem a diákok lexikális ismereteit kérjük számon, hanem a tanuló nyelvi, nyelvtanulási készségeit, logikai, kommunikációs, szövegértési, kulturális kompetenciáit valamint érdeklődését, motivációját szeretnénk megismerni. Ehhez a szóbeli vizsga során a diákoknak szövegértési feladatokat kell megoldaniuk. Egy nagyjából egyoldalas irodalmi szöveg, ismeretterjesztő cikk elolvasása után kérdésekre kell válaszolniuk, majd játékos, nyelvi kreativitást, gyors reakciót, nyelvi (magyar) szókincset vizsgáló kérdésekre kell válaszolniuk. A szövegértési feladatra körülbelül 15 percnyi felkészülési idő áll a vizsgázók rendelkezésére.

További képzéseink

MaYoR - 2002-2020 © GPL