Emelt matematika tagozatú csoport

az induló D osztály egyik fele

A Városmajori Gimnáziumban az intézmény megalakulása óta folyik emelt szintű oktatás matematikából. Emelt szintű (tehetséggondozó) matematika csoportot minden évben indítunk. A képzés eredményességét az emelt szintű érettségire jelentkező diákok magas száma, a kiváló érettségi eredmények és a kiemelkedő versenyeredmények is igazolják. (Az aktuális versenyeredmények a honlapunkon is megtekinthetők.)

matematika Célja: tehetséggondozás, képességfejlesztés.

Ezen belül kiemelten:

A fenti célok megvalósítása érdekében magasabb óraszámban tanítjuk a matematikát.

A jelentkezők óriási aránya évről évre visszaigazolja a képzés sikerességét.

Mindazoknak ajánljuk, akik azon kívül, hogy szívesen foglalkoznak a matematikával, megalapozott és magas szintű matematika tudással szeretnének jelentkezni természettudományos, műszaki, informatikai, közgazdász, kereskedelmi felsőoktatási intézményekbe.

A szóbeli meghallgatás

A matematika szóbeli felvételin elsősorban azt szeretnénk látni, hogy milyen fokú a jelentkező diákok matematikai gondolkodásmódja, szövegértése, problémamegoldó képessége, bizonyítási igénye. A feladatok az általános iskolai tananyagra épülnek.

Minta szóbeli tétel:

1. Egy kártyajátékos először elveszti a pénze felét, majd nyer 50 Ft-ot. Azután elveszti a meglévő pénzének 20%-át, majd nyer 40 Ft-ot. Végül elveszti a meglevő pénzének 1/6-od részét és még 50 Ft-ot, így 350 Ft-ja marad. Mennyi pénzzel ült le játszani?
  2. Egy szimmetrikus ABCD trapéz rövidebb CD alapja egyenlő a trapéz BC és AD szárával. Az ABC szög 60°-os. Mekkora részekre bontja a DAB szöget az AC átló? Bizonyítsd be, hogy a trapéz rövidebb alapja fele a hosszabb alapnak!

További képzéseink