Informatika

Az informatika "tagozat" régi hagyományokkal rendelkező, kétévente induló képzési formánk. Legközelebb a 2017/2018-as tanévben indul.

Azoknak a tanulóknak javasoljuk, akik

Emelt szintű informatikaoktatásuk - a kerettantervi tananyagot 2x2 órás időkeretben programozói, algoritmuselméleti ismeretekkel kiagészítve - 9-10. évfolyamon zajlik, majd 11-12 évfolyamon fakultatív jelleggel folytatható.

A képzés eredményeként a 10-11. évfolyam végén előrehozott közép szintű informatika érettségi letételére van lehetősége tanulóinknak, mely jeles eredmény esetén ECDL vizsgának is megfelel. A programozási ismeretek elsajátítása ugyanakkor utat nyit az emelt szintű informatika érettségi felé is és jó alapot ad a felsőoktatási intézményekben folyó informatika és programozás témájú tárgyakhoz is.

Szóbeli meghallgatás

A szóbeli meghallgatáson elsősorban arra vagyunk kíváncsiak, hogy a jelentkező képes-e végigkövetni, értelmezni egyszerű algoritmusokat, megvan-e az ehhez szükséges precizitása, logikai készsége. A feladatmegoldás mellett kötetlen beszélgetés is helyet kap a meghallgatáson, ahol az informatikai témákon túl a jelentkező egyéb érdeklődési körétől, hobbiaitól a korábbi tanulmányokig sokmindenről szó kerülhet.

Minta szóbeli tétel

Karesz, a robot egy egyszerű négyzetrácsos világban él. A zsebében köveket hordhat, amelyeket séta közben a négyzetrács mezőiről szedhet fel. Egy-egy követ az ábrákon egy-egy fekete pötty jelöl. Kezdetben a terület közepén, az ábrán K-val jelölt helyen áll, északi irányba néz és nincs nála kő.

Karesz az alábbi algoritmust hajtja végre:

Ismételd, amíg nem érsz ki
	Lépj előre!
	Ha van ott kő akkor
	    Vegyél fel egy követ!
	Különben
	    Ha van kő a zsebedben akkor
		Tegyél le egy követ!
		Fordulj balra!
	    Elágazás vége
    Ismétlés vége

Az alábbi kezdőállapotok esetén add meg, hogy

1. hány lépés után lép ki Karesz a négyzetrácsról;
  2. kilépéskor hány kő van a zsebében;
  3. mely mezőkön jár a kilépésig?

További képzéseink