Ének-zene spaciális tantervű csoport

Immáron 30. éve hirdetjük a Városmajori Gimnáziumban a zenei tagozatot.

Jubileumi évhez érkezünk: az alapítás óta intézménnyé nőtte ki magát a képzés, és a Zeneakadémia Mintatagozataként működik 5. éve.

A harminc év alatt sok százan választották a zenei pályát, köztük híres operaénekesek, zenetörténészek, zeneszerzők, zenetanárok és karvezetők. A végzettek közül többen a zenén kívül, az értelmiségi pálya számos más, jogi, orvosi, kutatói területén helyezkedtek el, náluk a zene mélyréteginek ismerete az életük minőségére kihatással van a mai napig.

A zenei tagozat tanulóiból, illetve az itt érettségizett lányokból áll a Magyar Örökség-díjas, Junior Prima- és Prima-díjas, a világot bejárt, a bartóki, kodályi zeneművek és eszmék mellett számtalan kortárs művet rendszeresen bemutató és a zeneirodalom egészét átölelő Angelica Leánykar.

Ebben az évben is várjuk a zenei tagozatra a zenei előképzettséggel rendelkező általános iskolai 8. osztályos tanulókat, fiúkat és lányokat, akik kimagasló zenei oktatásban szeretnének részt venni a közismereti tárgyak magas szintű elsajátítása mellett. Várjuk a tanulókat a zenei tagozatos általános iskolákból, a zeneiskolákból, vagy azokat, akik bárhol tanultak zenét.

Szóbeli meghallgatás és képességvizsga

A tagozatra az általános (központi) felvételi eljárás mellett zenei felvételit is tartunk. A felvételi anyaga:

Hogy megismerkedjenek a képzés sajátosságaival és segítséget kapjanak a felkészüléshez, három alkalommal ingyenes előkészítőt tart Gráf Zsuzsanna, a tagozat vezetője.

Várjuk a Városmajori Gimnázium mintatagozatára a jelentkezőket!

Budapest, 2018. október 16.

Gráf Zsuzsanna
Liszt-díjas karnagy