Tankönyv
Biológia
Latin
Irodalmi portál

A Városmajori Gimnázium nyílt napokat szervez 2018. november 12-15. között. A nagy érdeklődésre való tekintettel a tanórák és a tanórák mellett tartott szekcióbeszélgetésekre való jelentkezés előregisztrációhoz kötött. A nyílt napok alatt 2018. november 13-15. között iskolabemutatóval is várjuk az érdeklődő kisdiákokat és szüleiket.

A Major - Dr. Szebedy Tas igazgatónkat idézve - egy útkereső iskola.
Keresd te is az utad velünk!

2018. november 12. (hétfő) 2018. november 13. (kedd) 2018. november 14. (szerda) 2018. november 15. (csütörtök)
18:00 Igazgatói tájékoztató előadás a felvételi eljárás rendjéről és induló képzéseinkről 11:00-11:45 check-in: az előzetes netes regisztráció ellenőrzése az Aulában, eligazítás
12:05-12:50: 5. óra
13:10-13:55: 6. óra
14:15-től: Iskolabejárás diákjainkkal
hatévfolyamos képzések
  • angol tagozat (7.A)
  • német tagozat (7.B)
12:05-12:50: 5. óra
13:10-13:55: 6. óra
14:15-től: Sulibejárás majoros diákokkal
négy- és ötévfolyamos képzések
  • ének-zene (9.C)
  • biológia (9.C)
  • matematika (9.D)
  • informatika (9.D)
  • nyelvi előkészítős német (9/Ny.E)
  • nyelvi előkészítős spanyol (9/Ny.E)

péntek 11:00-11:45 Check-in

A regisztráció menete - 2018. november 8. este 20:03-tól:

1. Felhasználó létrehozása

Az adatok kitöltésekor add meg a neved és válassz egy egyedi felhasználónevet és jelszót. Az email címen az esetleges változásokról tudunk majd értesíteni. Egy regisztrált user egy valós személyt képvisel, így ha az egész család jönne, mindenkinek külön felhasználónevet (azonosítót) kell létrehoznia. A sikeres felhasználói regisztrációról e-mailt nem küldünk.

2. Belépés

Ha sikerült a regisztráció, a belépés felületen rögtön érdemes is belépni a felhasználónév+jelszó párossal. Ezekkel az adatokkal a jövőben bármikor be lehet lépni, így nyugodtan félbehagyható a folyamat.

3. Jelentkezés

A nyílt napi jelentkező felületen lehet órák és kerekasztal-jellegű beszélgetések közül választani. Az egy időpontban levő események egymást kizárják, a felületen ilyenkor nem lehet ugyanabban az időpontban levő előadást/órát megjelölni. A sikeres jelentkezést az adott esemény kizöldülése jelzi.

Segítség:

A Bolyai Matematika Csapatverseny (általános iskolai korosztály) megyei/körzeti helyezettjei:

• 7. évfolyam

• 1. helyezés és az országos döntőbe jutott: Molnár Kristóf, Kovács Szabolcs, Salamon Domonkos, Arany-Tóth Bence (7. A - tanáruk Kovács Vera)
    • 2. helyezés: Krikovszky Zsóka, Lőrincz Panna, Fórizs Borbála, Bunford Luca (7. A - tanáruk Kovács Vera és Pálfiné Kovács Erika)
    • 4. helyezés: Farkas-Dancsházi Bálint, Váradi Csanád, Varga Máté, Bogdán Benedek (7. A - tanáruk Kovács Vera és Pálfiné Kovács Erika)
    • 4. helyezés: Betegh Janka, Don Júlia, Kellner Anna, Szalóki Szonja (7. A - tanáruk Kovács Vera és Pálfiné Kovács Erika)
    • 6.helyezés: Kozsik Lili, Nagy Liliána, Takács-Sánta Zsófia, Tóth Katalin (7. B - tanáruk Füzfa Orsolya)
  • 8. évfolyam

• 3. helyezés: Németi Niké, Radzik Réka, Tamás Anita, Imre Zsófi (8. A - tanáruk Pálfiné Kovács Erika és Volf Anna)

Gratulálunk!

A Hegyvidéki Szabadidősport idén is megszervezi a Mikulás Kupát. Az eseményre december 8-án, 8-12 óra között kerül sor a (1122 Budapest) Városmajor utca 29. szám alatt. A programra jelentkező segítőknek ajándékcsomagok osztásában, valamint a regisztrációban kell közreműködniük. Maximum 4 fő jelentkezhet november 22-éig.

Jenes Béla

A Budapest XII. kerületi Hegyvidék Önkormányzat Képviselő-testülete az általa fenntartott óvodákban, általános iskolákban, zeneiskolában, gimnáziumokban, művelődési házakban, a közoktatást segítő szakmai és szakszolgálati intézményekben legalább 25 éven át pedagógusi pályán dolgozó közalkalmazottak huzamosabb időn át folytatott kiemelkedő munkájának elismeréseként Jenes Béla tanárunknak 2018. október 23-án Életmű Díjat adományozott.

Szívből gratulálunk!

Azok számára, akik az idén 30 éves zenei tagozatra szeretnének jelentkezni ingyenes előkészítő foglalkozást szervezünk, hogy megismerkedhessenek a képzés sajátosságaival és segítséget kapjanak a felkészüléshez.

Az előkészítő három alkalomból áll, melyeket Gráf Zsuzsanna, a tagozat vezetője tart.

• Időpontok: 2018. november 21., 28., december 5. (szerdánként) 16 órától 17 óráig.
  • Jelentkezni lehet az iskola titkárságán 2018. november 20-ig a 214-15-54 telefonszámon vagy személyesen.

Minden érdeklődőt szeretettel várunk!

Megjelent a Városmajori Gimnázium 2019/2020-as tanévben induló képzéseinek Felvételi Tájékoztatója.

Következő esemény:

• Tehetség nap: 2018. november 10. (a jelentkezés módjáról később adunk tájékoztatást)
  • Igazgatói tájékoztató: 2018. november 12. 18:00
  • Bemutatkozó napok: 2018. november 13-15. (a jelentkezés módjáról később adunk tájékoztatást)

A Csodák Palotája szeretettel várja közösségi szolgálatra a gimnazistákat. Jelentkezés és időpontot egyeztetés: info@csopa.hu

Névnapok
Ma: Albert, Lipót