Instagram
Tankönyv
Matek-Infó
Fizika
Biológia
Latin
Irodalmi portál

Kérjük, hogy a (jelenleg) 9-10-11. évfolyamra járó diákok a megszokott nyomtatványon jelezzék, ha a következő évben tankönyvtámogatásra jogosultak. A jogvesztő határidő III. 28. Részletek a varosmajor.tk oldalon.

Köszönjük.

2019-03-25 08:57:09

A Náboj Nemzetközi Matematikaverseny országos fordulójában elért eredmények:

  • Junior kategóriában iskolánk csapata a 4. helyen végzett.
    A csapat tagjai: Fórizs Botond (9. A), Polgár Sándor (9. B), Gálffy Márton (9. D), Tóth Rebeka (10. C), Gárdonyi Soma (10. D)

  • Senior kategóriában iskolánk csapata a 9. helyen végzett.
    A csapat tagjai: Gyóni Ákos (11. D), Ludvig Ákos (11. D), Gálffy Vera (12. D), Gárdonyi Csilla (12. D), Tóth Benedek (12. D)

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

Tisztelt Szülők!

Az iskola korábbi hagyományait felélesztve, a Felvételi Tájékoztatóban írtak szerint nyolcadikos gimnazista diákjaink* a kilencedik és a tizedik évfolyamon heti két-két (többlet)órában tanulnak egy választott tantárgyat. A jelentkezés első körében megjelöltek szerint a jövő tanévben fizika-, informatika-, matematika- és történelemcsoport indul. Ennek megfelelően a jelentkezés második körében, március 25-30 között adott létszámkorlátok keretein belül ezen négy tárgy valamelyikét jelölhetik meg a diákok.

Ugyanebben az időszakban lesz lehetősége a jövendő 9. A, 9. B és 9. E osztályok tanulóinak arra, hogy megjelöljék, mely nyelvet tanulnák második idegen nyelvként szeptembertől. Ez a jelentkezés még csak igényfelmérés, így létszámkorlát nélkül szabadon választható bármelyik felajánlott nyelv.

*: jelenlegi városmajoros diákjaink

2019-03-25 08:57:09

A Horváth Mihály középiskolai történelemverseny döntőjébe jutottak:

  • Sikos Ágoston Soma (9. A - felkészítő tanára Miklós Rita)
  • Mezei Lili Rozi (10. A - felkészítő tanára Schultheisz György)

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

A pécsi Hyperión Verseny döntőjében elért eredmények:

  • Ókori blogger.IUNIOR kategóriában:
    1. helyezett Dóczi Sára (7. A) lett, Kovács Kristóf (7. B) 7., Pásztory Sára (8. A) 8., Takács-Sánta Zsófia (7. B) 11., Csűrös Maja (8. B) 15. és Kozsik Lili Szonja (7. B) 16. helyezést ért el.

  • Ókori blogger kategóriában:
    Horváth Emese Dorka (9. B) 11. lett.

  • HyperQuest.IUNIOR kategóriában:
    10. helyezettek Radzik Réka és Németi Niké (8. A), 15. helyezettek Dávid Luca Melinda, Veszprémi Rebeka, Martin Borbála, Ruszthi Csenge (8. B) és 16. helyezettek Gyulavári Vince Manó, Bacsó Nándor, Piros Levente (8. B) lettek.

  • HyperQuest kategóriában:
    5. helyezettek Havasi Bercel és Oravecz Álmos Bálint (9. B), 11. helyezettek Komáromi Anna Hajnalka és Nagyházi Anna (9. B), 16. helyezettek Apjok Réka és Molnár Anna (9. B) helyezettek.

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

Lévai Zalán (12. D) "Graphite - Relációs adatanalízis gráfokkal felhőben" című pályamunkáját a Szegedi Innovatív Informatikai Verseny zsűrije beválogatta a döntő résztvevői közé! A verseny a Kreatív Tudományos Program Középiskolásoknak rendezvény keretei között kerül megrendezésre. A döntő pénteken (április 5.), az interaktív programok és az eredményhirdetés pedig szombaton (április 6.) kerül lebonyolításra.

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

Az Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Verseny döntőjébe jutott Sárközy Rita (8. A), Szabó-Seri Lilla (8. A) és Katona Attila (8. B). Felkészítő tanáruk Zaránd Kinga.

Gratulálunk!

A döntő időpontja: 2019. április 13.

2019-03-25 08:57:09

Az Országos Jedlik Ányos Fizikaverseny nyíregyházi döntőjébe jutott Bogdán Benedek (7. A), Molnár Kristóf (7. A), Váradi Csanád (7. A), Veszprémi Rebeka (8. B), Bacsó Dániel (8. A) és Tatár Ágoston (8. A). Felkészítő tanár: Ábrám László

Gratulálunk!

A döntő időpontja: április 5-7.

2019-03-25 08:57:09

A Kosáry Domokos Történelemverseny országos döntőjébe jutottak: Bödőcs Boróka (9. A - tanára Miklós Rita), Trauner Ádám (8. B - tanára Romhányi Margit), Oravecz Álmos (9. B - tanára Simonyi-Lengyel Márta), Mezei Lili Rozi (10. A - Schultheisz György), Polgár Anna (10. B - tanára Simonyi-Lengyel Márta).

Gratulálunk!

Döntő időpontja: 2019. március 30.

2019-03-25 08:57:09

A Zrínyi Ilona Matematikaverseny megyei/körzeti eredményei

  • 7. évfolyam:

    • 1. hely és országos döntős: Molnár Kristóf (7. A - tanár: Kovács Vera)
    • 4. hely: Kovács Szabolcs (7. A - tanár: Kovács Vera)
    • 5. hely: Fórizs Borbála (7. A - tanár: Pálfiné Kovács Erika)
    • 11. hely: Váradi Csanád (7. A - tanár: Pálfiné Kovács Erika)
    • 18. hely: Takács-Sánta Zsófia (7. B - tanár. Füzfa Orsolya)
  • 8. évfolyam:

    • 2. hely: Bacsó Dániel (8. A - tanár: Pálfiné Kovács Erika)
    • 6. hely: Tatár Ágoston (8. A - tanár: Pálfiné Kovács Erika)
    • 9. hely: Jámbor Marcell (8. A - tanár: Pálfiné Kovács Erika)
    • 11. hely: Hajdu Erik (8. A - tanár: Pálfiné Kovács Erika)
    • 15. hely: Turi Júlia (8. B - tanár: Bärnkopf Péterné)
  • 9. évfolyam:

    • 1. hely és országos döntős: Polgár Sándor (9. B - tanár: Kovács Vera)
    • 4. hely: Horváth Emese Dorka (9. B - tanár: Pataki Noémi)
    • 5. hely: Gálffy Márton (9. D - tanár: Kertai Helga, Jäger Csaba)
  • 10. évfolyam:

    • 3. hely: Tóth Máté (10. E - tanár: Pintér László)
  • 12. évfolyam:

    • 1. hely: Gárdonyi Csilla (12. D - tanár: Pálfiné Kovács Erika)
    • 3. hely: Hajducsek Bence (12. D - tanár: Pálfiné Kovács Erika)
    • 4. hely: Tóth Benedek (12. D - tanár: Pálfiné Kovács Erika)

Csapatversenyben a 7., a 8., a 9. és a 12. évfolyamon is 1. helyezést ért el iskolánk.

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

Iskolánk tanára, Gráf Zsuzsanna Liszt Ferenc Díjas karnagy a Művészeti Díj Bizottság döntése alapján, nemzeti ünnepünk, 2019. március 15. alkalmával a magyar kultúrát gazdagító kimagasló művészeti tevékenysége elismeréseként Magyarország Érdemes Művésze Díjat kap.

A díjátadás kedden, 2019. március 12-én történik.

Gráf Zsuzsanna

A Magyarország Érdemes Művésze díj állami kitüntetés, amely jelentőségében a Munkácsy Mihály-díj és a Magyarország Kiváló Művésze díj között helyezkedik el. A díjazott jogosult a „Magyarország érdemes művésze” cím viselésére.

A kitüntetést a miniszterelnök adja át minden év március 14-én olyan művészeknek, „akik a magyar nemzeti kultúra, művészi alkotómunka (színház-, zene-, tánc-, artista-, mozgókép-, képző-, fotó-, iparművészet) területén huzamosabb ideig kiemelkedő művészeti értékeket hoztak létre, és már rendelkeznek a kultúráért felelős miniszter által adományozott művészeti díjjal”. A díjra javaslatot tenni a megelőző év november 30-áig az Emberi Erőforrások Minisztériuma Társadalmi és Civil Kapcsolatok Titkárságán, a kulturális kitüntetési referens címén lehet.

A díj egyben pénzjutalommal jár, amely megegyezik a Kossuth-díjjal járó pénzösszeg egyharmadával. A díjjal jár egy 3,5 cm átmérőjű, bronzból készült érme, amelyen szalag található és az ÉRDEMES MŰVÉSZ felirat olvasható rajta. 2014-től egy díszes oklevelet adnak ki.

Forrás: Wikipédia

2019-03-25 08:57:09

A Biológia OKTV II. kategóriájának döntő fordulójába jutott Rácz Dorottya Szilvia (12. C). Felkészítő tanára dr. Jánossyné dr. Solt Anna.

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

A dr. Árokszállásy Zoltán Biológia Verseny országos döntőjében Bodó Sándor (8. A ) az I. kategóriában 6. helyezést, míg Rácz Dorottya Szilvia (12. C) a III. kategóriában 15. helyezést ért el. Tanáruk: dr. Jánossyné dr. Solt Anna.

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

A Kitaibel Pál Középiskolai Biológiai és Környezetvédelmi Tanulmányi Verseny fővárosi döntőjében I. helyezést érel és az országos döntőbe jutott Mosonyi Barnabás (9. A). Tanára dr. Jánossyné dr. Solt Anna.

Gratulálunk!

A döntő időpontja: 2019. április 26-28.

2019-03-25 08:57:09

A Herman Ottó Kárpát medencei Biológia Verseny budapesti fordulójába jutott Fülöp Kincső (7. B) és Bodó Sándor (8. A). Tanáruk dr. Jánossyné dr. Solt Anna.

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

A Bolyai Természettudományi Csapatverseny országos döntőjében az Ambrus Máté, Bodó Sándor, Hajdú Erik és Rózsa Félix (8. A) összeállítású csapat II. helyezést ért el. Tanáraik: Ábrám László, dr. Jánossyné dr. Solt Anna, Kocsis Géza, dr. Szabó Karácsonyi Virág.

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

A Curie Környezetvédelmi Emlékverseny területi fordulójának eredményei:

  • 7-8. évfolyam:

    • Kozsik Lili, Takács-Sánta Zsófia, Nagy Liliána (7. B) alkotta csapat 8. hely
    • Molnár Kristóf, Salamon Domonkos, Prácser Péter (7. A) összeállítású csapat 10. hely
  • 9-10. évfolyam

    • Deák Lisa, Köves Domonkos, Bozsovics Milán (10. B) összetételű csapat 3. hely
    • Charaf Klára, Palicz Emese, Balázs Blanka (10. C) csapata 9. hely
    • Tatár-Kis Bálint, Bethlehem Zsombor, Széll Imre (10. C) 10. hely

Az országos döntőbe jutott: Deák Lisa, Köves Domonkos, Bozsovics Milán (10. B) csapata. Felkészítő tanáruk: dr. Szabóné Karácsonyi Virág

Gratulálunk!

A döntő időpontja: 2019. április 27.

2019-03-25 08:57:09

A XXVIII. Öveges József Kárpát-medencei Fizikaverseny második fordulójába jutottak:

  • 8. A osztályból: Bacsó Dániel, Bánovics Anna, Bodó Sándor, Hajdu Erik, Imre Zsófia, Jámbor Marcell, Pálinkás Csenge, Rózsa Félix, Szabó-Seri Lilla, Tamás Anita

  • 8. B osztályból: Bacsó Nándor, Brezina Gergely, Francois Lilien, Istenes Zsuzska, Katona Attila, Piros Levente, Rutai Tamás, Veszprémi Rebeka

Felkészítő tanáruk Ábrám László.

Gratulálunk!

A második forduló időpontja: március 19.

2019-03-25 08:57:09

Asztalitensiz

A Statisztika PSC asztalitenisz serdülő csapat tagjaként Nagy Liliána (7. B) serdülő Magyar Bajnok lett.

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

Az Kárpát-medencei Hevesy György Kémia Verseny budapesti fordulójába jutott:

  • Váradi Csanád, Molnár Kristóf, Farkas-Dancsházi Bálint (7. A)
  • Bodó Sándor, Hajdu Erik (8. A)

Felkészítő tanáruk dr. Szabóné Karácsonyi Virág.

Gratulálunk!

A budapesti döntő időpontja március 29.

2019-03-25 08:57:09

A 2019. március 2-i döntővel befejeződő Nemes Tihamér Programozási Verseny eredményei:

  • 2. korcsoport (9-10. évfolyam):

    Bärnkopf Áron (9. B) - 71. hely
  • 3. korcsoport (11-12. évfolyam):

    Révész Domonkos (12. D) - 16. hely

Felkészítő tanáruk Bärnkopf Bence.

Gratulálunk!

A központi eredményhirdetés 2019. május 9-én (csütörtökön) 14 órakor lesz (Budapest XI, Pázmány Péter sétány 1/C).

2019-03-25 08:57:09

Az Arany Dániel Matematikaversenyen a döntő fordulóba küldés ponthatárát elérő dolgozatot írt tanulók és felkészítő tanáraik:

  • Duska Máté (Pálfiné Kovács Erika)
  • Fórizs Botond (Pálfiné Kovács Erika)
  • Balásy Borbála Judit (Kovács Veronika)
  • Bunford Anna Réka (Pálfiné Kovács Erika)
  • Bärnkopf Áron Salamon (Pataki Noémi Krisztina)
  • Gálffy Márton (Jäger Csaba, Kertai Helga Nóra)
  • Gárdonyi Soma Ákos (Madas Pál, Bärnkopf Bence)
  • Horváth Emese Dorka (Pataki Noémi Krisztina)
  • Katrenák Győző Áron (Bärnkopf Péter)
  • Kercsó Zsófi (Pálfiné Kovács Erika)
  • Kerkovits Tamás Gellért (Pálfiné Kovács Erika)
  • Kovács Míra Lilla (Pálfiné Kovács Erika)
  • Kutnyánszky Lóránt Ágoston (Pataki Noémi Krisztina)
  • Kónya Hanna Luca (Jäger Csaba, Kertai Helga Nóra)
  • Ludvig Emese Ágota (Jäger Csaba, Kertai Helga Nóra)
  • Nagy Ambrus Szemere (Jäger Csaba, Kertai Helga Nóra)
  • Nemes Ajami Ágnes (Pálfiné Kovács Erika)
  • Plank Zsuzsanna (Kovács Veronika)
  • Polgár Sándor Attila (Kovács Veronika)
  • Ruszinkó Zita (Pálfiné Kovács Erika)
  • Seréti Barnabás (Pálfiné Kovács Erika)
  • Somogyi Zille (Bärnkopf Péter)
  • Szabó Panna (Pálfiné Kovács Erika)
  • Szőllősi Gergely Péter (Jäger Csaba, Kertai Helga Nóra)
  • Turós István Boldizsár (Pálfiné Kovács Erika)
  • Tóth Máté (Pintér László)
  • Xu Yi Ling (Pálfiné Kovács Erika)

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

Az Francia nyelv OKTV döntőjébe jutott I. kategóriában:

  • Garami Gergely 12. E osztályos tanuló
  • Hargitai Dóra Lívia 12. C osztályos tanuló

Felkészítő tanáruk Dr. Bándi Irisz Réka.

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

Az Angol nyelv OKTV döntőjébe jutott I. kategóriában: Fischer Johanna Éva 11. A osztályos tanuló, felkészítő tanára Dicső-Erdődi Balázs.

Gratulálunk!

2019-03-25 08:57:09

A TUDOK regionális döntőjében Az elméleti és kísérletes orvostudomány szekcióban Szeidl Réka (12. C - mentora dr. Jánossyné dr. Solt Anna) első helyezést ért el és ezzel a kárpát-medencei döntőbe jutott.

Gratullunk!

A kárpát-medencei döntő időpontja: 2019. március 29-30.

2019-03-25 08:57:09

Limbek Zsófia

Limbek Zsófia

2012

#vmg30

Találd meg, hogy téged mi inspirál, és ne sajnáld rá az időt.

Névnapok
Ma: Irén, Irisz
Holnap: Emánuel
Ma-holnap a Majorban
Kréta IA
Tehetségpont
Erasmus+
Öko
ökoiskola
eset
MaYoR - 2002-2019 © GPL