Instagram
Tankönyv
Matek-Infó
Fizika
Biológia
Latin
Irodalmi portál
véradás

2019. április 24-én 11.00-14.00 ismét véradás lesz iskolánkban. Várunk minden 18 éven felüli egészséges diákot, szülőt, kollégát a Kálmán Gyula Díszteremben.

Kérjük, hogy a regisztrációhoz hozd magaddal a személyi igazolványodat, lakcím- és TAJ kártyádat!

Számítunk rád, mert 1 véradás = 3 beteg emberen való segítség, hiszen a teljes vérből háromféle készítményt állítanak elő (vörösvérsejt, vérlemezke (trombocyta), plazma).

Ami feltétlenül kell hozzá:

Tovább...
2019-04-17 07:49:08

Az XXVI. Országos Spanyol Nyelvű Vers- és Prózamondó Versenyen

  • Lovas Judit 10. A osztályos tanuló kötelező vers kategóriában 2. helyezést, szabadon választott vers kategóriában 1. helyezést ért el. Teljesítményével elnyerte a verseny fődíját.

  • Körmendy Sára 10. A osztályos tanuló kötelező vers kategóriában 4. helyezést, szabadon választott vers kategóriában 4. helyezést ért el. Teljesítményéért különdíjat kapott.

  • Bihari Sára Borbála 9. E osztályos tanuló kötelező vers kategóriában 5. helyezést ért el, szabadon választott vers kategóriában 4. helyezést ért el.

Felkészítő tanáruk: Kránicz-Tóth Ágnes.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

Zsolnai Anna 12.#nbsp;A osztályos tanulónk különdíjat nyert az országos Aegon verseny középiskolásoknak döntőjében Závada Péter Roncs szélárnyékban című kötetéről írt recenziójával.

A szöveg hamarosan elérhető irodalmi portálunkon is.

Tanárai Németh Tünde és Tormássy Csilla.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

Az Országos Középiskolai Tanulmányi Versenyen biológia II. kategóriában Rácz Dorottya Szilvia 12. C osztályos tanuló 14. helyezést ér el. Felkészítő tanára: Dr. Jánossyné Dr. Solt Anna Mária.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

A Nemes Tihamér Online Programozási verseny negyedik fordulója után iskolánk tanulói a következő helyezéseken állnak:

  • 2. korosztákly (9-10 évfolyam): Bärnkopf Áron (9. B) - 8. hely

  • 3. korosztály (11-12. évfolyam): Gyóni Ákos (11. D) - 7. hely

Gratulálunk!

Az ötödik - záró - forduló 2019. május 11-én szombaton 10-18 óra közt lesz.

2019-04-17 07:49:08

A 2019/2020-as tanévben 11. évfolyamos diákok fakultációs jelentkezése a MaYoR elektronikus napló tankörjelentkezés menüpontján keresztül történik. A meghirdetett tankörök közül kell választani 2 (esetleg speciális esetben három(1)) tankört – azaz összesen 4 (speciális esetben hat) órát. A tankörök 3 sávba (F1, F2, F3) vannak besorolva.

A jelentkezés 2019. április 8-án 18:00-tól kezdődően két körben – előzetes tárgyválasztás és végleges tárgyválasztás – történik. Az első körben a diákok a felkínált tankörök közül szabadon választhatnak, minimum korlát nincs. A választható tankörök mellett az adott tárgyat tanító tanár neve még nem kerül feltüntetésre. Az előzetes tárgyválasztási időszak 2016. április 17-én 18:00-kor lezárul.

Ezután alakítjuk ki az elegendő számú diák által választott tantárgyakból a fakultációs csoportokat a tantárgyat tanító tanárok és a diákok egymáshoz rendelésével. A nem induló tárgyat (illetve csoportot) választott diákoknak ekkor más tárgy (illetve csoport) mellett kell dönteniük. A névsorok nyilvánosságra hozatala után a jelentkezési felületet újra megnyitjuk: a második körben korlátozott feltételekkel megváltoztatható a tantárgy, illetve a csoport. Átjelentkezésre ugyanis csak akkor van lehetőség, ha ez nem vezet a csoportok minimális, illetve maximális létszámának átlépéséhez.

A választott tantárgy a következő tanévben kötelező lesz. A választás két tanévre szól, de indokolt esetben a 11. osztályos követelmények teljesítése után leadható és a leadott tankör helyett új tankör választható. Az új képzés felvételét a 12. évben viszont korlátozhatja az adott csoport létszáma, másrészt, hogy a már meglévő csoportba történő bekapcsolódás csak a 11. osztályos követelmények különbözeti vizsgával történő teljesítése után lehetséges.

A két körös jelentkezések lezárását követően minden diák írásban kézhez kapja az általa választott képzések listáját, amelyet a szülő az aláírásával hitelesít. Ezeket az aláírt jelentkezési lapokat majd az osztályfőnöknek kell leadni.

F1F2F3
szakköri sáv
biológia EÉEfizika EÉE
kémia EÉE(2)kémiai EK(3)
informatika KÉEinformatika KÉEinformatika KÉE
informatika EÉE(4)
programozás(5)
magyar nyelv és rodalom EÉEtörténelem EÉE
művészettörténet KÉErajz és vizuális kultúra KÉE
matematika EÉEmatematika EÉEfilozófia KÉE
pszichológia KÉEpszichológia KÉEszociálpszichológia
angol KÉE(6)
francia KÉE
német KÉE
olasz KÉE
spanyol KÉE
  • EÉE: Emelt szintű Érettségi Előkészítő
  • KÉE: Középszintű Érettségi Előkészítő
  • (1)Mind a három fakultációs sávból az választhat egy-egy képzést – azaz összesen 6 órát – aki szülői nyilatkozattal igazolja, hogy a 11. évben kötelező heti 5 testnevelés órából kettő órát iskolán kívüli sport foglalkozáson teljesít.
  • (2)a szaktanárok feltétlenül javasolják mellé a kémiai számítások felvételét (F3: kémia EK)
  • (3)a kémia emelt szintű érettségi felkészítés mellett ajánlott mindenkinek, aki érettségizni szeretne kémiából és még nem mozog biztonsággal ezekben a témákban (feladatmegoldó - az alapoktól az emelt szintű érettségi feladatokig - és kísérletek, kísérletelemzések).
  • (4)kizárólag sikeres középszintű eredménnyel rendelkező diákjainknak javasoljuk
  • (5)az informatika-programozás képzésre azokat várjuk, akik kifejezetten az emelt szintű informatika képzést célozták meg (12. év végén), továbbá vagy jelentkeztek az F1, F2 sáv „Informatika KÉE” fakultáció valamelyikére vagy a középszintű érettségi tudással egyenértékű alkalmazói ismeretekkel rendelkeznek (azaz, ez a képzés NEM a középszintű érettségire felkészítő képzés)
  • (6)kizárólag a B, C, D, E osztályok 2-2 kezd ő szintről indult csoportjának diákjai (Andersonné Fazekas Katalin, Dicső-Erdődi Balázs, Mártonffyné Borhidi Gabriella és tanítványai) számára

Technikai segítség: support@vmg.sulinet.hu

2019-04-17 07:49:08

A Szegedi Innovatív Informatikai Versenyen (SZIIV) végzős informatika tagozatos diákunk Lévai Zalán (12. D) országos 2. helyezést ért el a "Graphite - Relációs adatanalízis gráfokkal" című pályamunkájával és szoftveres megoldásaival.

Konzulens: Bärnkopf Bence

Szívből gratulálunk! Büszkék vagyunk és további sok sikert kívánunk Zalunak!

2019-04-17 07:49:08

Az Irodalmi Rádió által hirdetett Az év diák írója és költője 2018. című pályázaton, az év diák költője kategóriában Baffy Domos 9.D osztályos tanuló első helyezést ért el, a 100 szó című versével, mely a verseny antológiájában nyomtatásban is szerepel.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

A Matematika Mindenkinek verseny döntőjében az 5. helyen végzett Ludvig Emese és Pfandler Panna Pitagorasz című pályaművükkel, 4. helyezést ért el Szamosvári Liza és Takácsi-Nagy Míra Matematika paradoxonok című pályamunkájukkal.

A dobogósok pontos helyezésről az ünnepélyes díjátadó után tudunk majd csak biztosat, de köztük végzett Gálffy Márton, Hadházi Huba és Hamvas Johanna Matematika a zenében című pályamunkájukkal.

Valamennyien 9.D osztályos tanulók, felkészítő tanáruk Jäger Csaba, Incze Edit és Kertai Helga.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

2019. április 2-án, kedden a VI. korcsoportos lányok számára megrendezett Nagypályás Floorball Diákolimpia országos döntőjében a Városmajori Gimnázium csapata a 2. helyen végzett.

Csapattagok:
  • Pongrácz Emese 10.a
  • Simonyi-Lengyel Borka 10.e
  • Oravecz Kinga 11.b (a Torna legjobb játékosa díjas)
  • Pozsony Blanka 11.e
  • Werner Anna 11.e
  • Kocsis Leila 12.a
  • Siklósi Petra 12.a
  • Frisch Dorottya 12.a
  • Kovács Kinga Andrea 12.a
  • Zsolnai Anna 12.a
  • Wéber Alíz 12.e

Edző: Oravecz Kinga 11.b, Kisérő: Bakó Emese

Szívből Gratulálunk!
2019-04-17 07:49:08

Az Országos Középiskolai Tanulmány Versenyen spanyol nyelv

  • I. kategóriában Deák Viktória Elizabeth 12. D osztályos tanuló 8. helyezést ér el. Felkészítő tanárai Kránicz-Tóth Ágnes és Pintér László.
  • II. kategóriában Garami Gergely 12. E osztályos tanuló 18., Tóth Gábor Boldizsár 11. E osztályos tanuló 25. helyezést ér el. Felkészítő tanáraik Hajdú Anna és Pintér László.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

A LilavegyÉSZbajnokság országos döntőjébe jutott:

  • Molnár Kristóf (7. A - tanára dr. Szabóné Karácsonyi Virág)
  • Kovács Kristóf Dániel (7. B - tanára Nagyné Hodula Andrea)

Gratulálunk!

A döntő időpontja: 2019. május 18.

2019-04-17 07:49:08

A Hevesy György kémia verseny budapesti fordulóján

  • Váradi Csanád (7. A) 4. és Molnár Kristóf (7. A) 20. helyezést ért el.
  • Hajdú Erik (8. A) 8. és Bodó Sándor (8. A) 12. helyezést ért el.

Tanáruk dr. szabóné Karácsonyi Virág.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

A Curie Kémia Emlékverseny országos döntőjébe jutott Xu Yi Ling (9. A - tanára dr. Szabóné Karácsonyi Virág).

Gratulálunk!

A döntő időpontja: 2019. május 11.

2019-04-17 07:49:08

A Dr. Szentágothai János biológia verseny döntőjében Hargitai Dóra 16., Máthé Zsófia 24. és Konczos Júlia 26. helyezést ért el. Tanáruk dr. Jánossyné dr. Solt Anna.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

A Tudományos Diákkörök XIX. Kárpát-medencei Konferenciáján az Elméleti és kísérletes orvostudomány szekcióban Szeidl Réka 12. C (mentora: dr.Jánossyné dr. Solt Anna) első helyezést ért el.

Gratulálunkt!

2019-04-17 07:49:08

A Fodor József Kárpát-medencei biológia versenyen elért eredmények:

  • I. korcsoportban Vincze Botond Dávid 20. helyezést ért el
  • III. korcsoportban Rácz Dorottya Szilvia 2. és Hargitai Dóra 8. helyezést ért el.

Tanáruk dr. Jánossyné dr. Solt Anna

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

Az Országos Középiskolai Tanulmány Versenyen mozgóképkultúra és médiaismeretből Keszthelyi Kristóf Dávid 12. C osztályos tanuló 17. helyezést ér el. Felkészítő tanára Szarka Judit.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

Az Országos Középiskolai Tanulmány Versenyen angol nyelv I. kategóriában Fischer Johanna Éva 11. A osztályos tanuló 5. helyezést ér el. Felkészítő tanára Dicső-Erdődi Balázs.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

A Kosáry Domokos Történelemverseny országos döntőjében szép eredményeket értek el gimnáziumunk diákjai.

  • Bödőcs Boróka (9. A - tanára: Miklós Rita) 4.
  • Mezei Lili Rozi (10. A - tanára: Schultheisz György) 8.
  • Trauner Ádám (8. B - tanára: Romhányi Margit) 9.
  • Polgár Anna (10. B - tanára: Simonyi-Lengyel Márta). 13.
  • Oravecz Álmos (9. B - tanára: Simonyi-Lengyel Márta) 24.

helyezést ért el.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

A 45. alkalommal megrendezésre kerülő Festival d'Italiano versenyen Székely Anna Júlia (9. C) meseírás kategóriában 1. helyezést ért el. A Sette voci kórus (Allardyce Lilla, Borka Ráhel, Kácsor Júlia, Schwieters Lili) Arany minősítést szerzett.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

Az Arany Dániel Matematikaverseny országos döntőjébe jutott:

  • 9. A: Xu Yi Ling (tanárai Pálfiné Kovács Erika)
  • 9. B: Horváth Emese Dorka (tanára Pataki Noémi) Polgár Sándor (tanára Kovács Vera)
  • 9. D: Szőllősi Gergely Péter (tanárai Kertai Helga és Jäger Csaba)
  • 10. D: Gárdonyi Soma (tanárai Madas Pál és Bärnkopf Bence)
  • 10. E: Tóth Máté (tanárai Pintér László)

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

A Náboj Nemzetközi Matematikaverseny országos fordulójában elért eredmények:

  • Junior kategóriában iskolánk csapata a 4. helyen végzett.
    A csapat tagjai: Fórizs Botond (9. A), Polgár Sándor (9. B), Gálffy Márton (9. D), Tóth Rebeka (10. C), Gárdonyi Soma (10. D)

  • Senior kategóriában iskolánk csapata a 9. helyen végzett.
    A csapat tagjai: Gyóni Ákos (11. D), Ludvig Ákos (11. D), Gálffy Vera (12. D), Gárdonyi Csilla (12. D), Tóth Benedek (12. D)

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

A Horváth Mihály középiskolai történelemverseny döntőjébe jutottak:

  • Sikos Ágoston Soma (9. A - felkészítő tanára Miklós Rita)
  • Mezei Lili Rozi (10. A - felkészítő tanára Schultheisz György)

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

A pécsi Hyperión Verseny döntőjében elért eredmények:

  • Ókori blogger.IUNIOR kategóriában:
    1. helyezett Dóczi Sára (7. A) lett, Kovács Kristóf (7. B) 7., Pásztory Sára (8. A) 8., Takács-Sánta Zsófia (7. B) 11., Csűrös Maja (8. B) 15. és Kozsik Lili Szonja (7. B) 16. helyezést ért el.

  • Ókori blogger kategóriában:
    Horváth Emese Dorka (9. B) 11. lett.

  • HyperQuest.IUNIOR kategóriában:
    10. helyezettek Radzik Réka és Németi Niké (8. A), 15. helyezettek Dávid Luca Melinda, Veszprémi Rebeka, Martin Borbála, Ruszthi Csenge (8. B) és 16. helyezettek Gyulavári Vince Manó, Bacsó Nándor, Piros Levente (8. B) lettek.

  • HyperQuest kategóriában:
    5. helyezettek Havasi Bercel és Oravecz Álmos Bálint (9. B), 11. helyezettek Komáromi Anna Hajnalka és Nagyházi Anna (9. B), 16. helyezettek Apjok Réka és Molnár Anna (9. B) helyezettek.

Gratulálunk!

2019-04-17 07:49:08

A 2019. március 2-i döntővel befejeződő Nemes Tihamér Programozási Verseny eredményei:

  • 2. korcsoport (9-10. évfolyam):

    Bärnkopf Áron (9. B) - 71. hely
  • 3. korcsoport (11-12. évfolyam):

    Révész Domonkos (12. D) - 16. hely

Felkészítő tanáruk Bärnkopf Bence.

Gratulálunk!

A központi eredményhirdetés 2019. május 9-én (csütörtökön) 14 órakor lesz (Budapest XI, Pázmány Péter sétány 1/C).

2019-04-17 07:49:08

Deák Andrea

Deák Andrea

2012

#vmg30

Aki a VMG-be járt, bármit elérhet!

Névnapok
Ma: Emma, :)
Holnap: Tivadar
Ma-holnap a Majorban
Kréta IA
Tehetségpont
Erasmus+
Öko
ökoiskola
eset
MaYoR - 2002-2019 © GPL