Instagram
Matek-Infó
Biológia
Latin
Olasz
Irodalmi portál

A 6 évfolyamos képzést megelőző írásbeli vizsga ideje:

2018. január 20. (szombat) 10.00-12.00

Megjelenés 9.45-kor, az iskola aulájában kiírt terembeosztás szerint, a kijelölt teremnél.

Szükséges felszerelés: diákigazolvány (vagy útlevél); körző, vonalzó, kék vagy fekete toll.

A kijavított dolgozatok január 30-án (kedden) 8-tól 16 óráig tekinthetők meg, illetve a felvételi eredményét tartalmazó értékelő lapot is ebben az időpontban lehet átvenni.

A 9. évfolyamra történő beiskolázást megelőző írásbeli vizsga ideje:

2018. január 20. (szombat) 10.00-12.00

Megjelenés 9.45-kor, az iskola aulájában kiírt terembeosztás szerint, a kijelölt teremnél.

Szükséges felszerelés: diákigazolvány (személyigazolvány vagy útlevél); körző, vonalzó, kék vagy fekete toll.

A kijavított dolgozatok január 29-én (hétfőn) 8-tól 16 óráig tekinthetők meg, illetve a felvételi eredményét tartalmazó értékelő lapot is ebben az időpontban lehet átvenni.

Az írásbeli vizsgák időpontjáról és eredményéről külön értesítést írásban nem küldünk. Kérjük, hogy az iskola honlapjáról kövessék az aktuális híreket, információkat.

Városmajori Gimnázium Igazgatósága


Euroexam

Szerdáig lehet még jelentkezni az EUROEXAM próbanyelvvizsga írásbeli részére a fennmaradó pár hely erejéig B2-es és C1-es szinten is. A helyeket a jelentkezés sorrendjében töltjük fel.

A határidőig jelentkezők listája és a vizsga leírása a csatolt file-okban megtekinthető. Amennyiben valaki hibásan került fel a listára vagy egy diák mégsem tud megjelenni, kérjük, hogy Mártonffy Gabriella tanárnőnél jelezze. A szóbeli vizsga délután 15 órától körülbelül 19 óráig fog tartani. A végleges beosztás szerdától megtekinthető az aulában. Az írásbeli vizsgán használható sótár, melyről a diáknak kell gondoskodnia!!!


A Savaria Országos Történelem verseny 2. - regionális - fordulójába jutott: Tekula Szilárd (9. B), Polgár Anna (9. B), Kátai Enikő (9. B). Felkészítő tanáruk Simonyi-Lengyel Márta.

Gratulálunk!


A Spanyol nyelv OKTV II. kategóriájának 2. fordulójába jutott Henkrich Miksa Máté (11. E - tanárai Hajdú Anna és Pintér László).

Gratulálunk!

A 2. forduló időpontja: 2018. február 19.


A Kosáry Domokos Történelemverseny regionális fordulójába jutott tanulók:

  • 7. évfolyamos kategória

    • 7. A: Bacsó Dániel, Szabó-Seri Lilla
    • 7. B: Bacsó Nándor, Molnár Vilja, Trauner Ádám
  • 9. évfolyamos kategória

    • 8. B: Oravecz Álmos, Polgár Sándor, Horváth Emese Dorka, Vincze Dávid (tanáruk Simonyi-Lengyel Márta)
    • 9. B: Tekula Szilárd, Kátai Enikő, Polgár Anna (tanáruk Simonyi-Lengyel Márta)
    • 8. A: Bödőcs Boróka, Boronkai Gáspár, Fórizs Botond (tanáruk Miklós Rita)
  • 10. évfolyamos kategória

    • 10. E: Juhász Péter (tanára Dicső-Erdődi Balázs)
    • 10. B: Oravecz Kinga Tanár (tanára Rótáné Csák Dorottya)

Gratulálunk!


Az Arany Dániel Matematikaverseny második fordulójába jutott:

  • Kezdő I. kategória

    • Charaf Klára (9. C - tanára Pataki Noémi Krisztina)
    • Danics Simon (9. C - tanára Pataki Noémi Krisztina)
    • Kálmán Tamara (9. C - tanára Pataki Noémi Krisztina)
    • Surányi Blanka (9/Ny. E - tanára Katonáné Cserepes Mária)
    • Tóth Lilla (9. C - tanára Pataki Noémi Krisztina)
    • Tóth Rebeka (9. C - tanára Pataki Noémi Krisztina)
  • Kezdő II.kategória

    • Bánhidi-Rózsa Botond (9. A - tanára Füzfa Orsolya)
    • Bíró Botond (9. A - tanára Pataki Noémi Krisztina)
    • Freund László (9. D - tanára Bärnkopf Bence, Madas Pál)
    • Gárdonyi Soma Ákos (9. D - tanára Bärnkopf Bence, Madas Pál)
    • Kovács Noémi (9. B - tanára Volf Anna)
    • Körmendy Sára (9. A - tanára Pataki Noémi Krisztina)
    • Mezei Rozi (9. A - tanára Pataki Noémi Krisztina)
    • Örsi Gergő (9. D - tanára Bärnkopf Bence, Madas Pál)
    • Palágyi Emma (9. D - tanára Bärnkopf Bence, Madas Pál)
    • Radakovic Míra (9. A - tanára Pataki Noémi Krisztina)
    • Rókusfalvy Márkó (9. A - tanára Pataki Noémi Krisztina)
    • Somkuti Márton (9. D - tanára Bärnkopf Bence, Madas Pál)
    • Szelestey Ádám (9. A - tanára Pataki Noémi Krisztina)
    • Takács Anna (9. A - tanára Füzfa Orsolya)
    • Tóth Máté (9. E - tanára Füzfa Orsolya)
  • Haladó II.kategória

    • Benyovszki Patrik Mihály (10. A - tanára Katonáné Cserepes Mária)

Gratulálunk!


A Horváth Mihály Fővárosi Történelemverseny 2. fordulójába jutottak:

  • Baranyai Olivér (10. C - tanára Mészárosné Romhányi Margit)
  • Bónus Veronika (10. E - tanára Dicső-Erdődi Balázs)
  • Kátai Enikő, Keleti Kíra, Polgár Anna (9. B - Simonyi-Lengyel Márta)

Gratulálunk!


A Német nyelv OKTV I. kategóriájának 2. fordulójába jutott Jalsovszky Janka Dorottya (11. B). Felkészítő tanárai: Csonka Katalin, Fullár Dorina, Némethné Végh Anna

Gratulálunk!

A 2. forduló időpontja: 2018. január 29.


A 7-8. évfolyamosok Országos Történelem Tanulmányi Versenye 2018. február 8-i fővárosi döntőjébe jutott: Dobó Bálint (8. B).

Felkészítő tanára: Simonyi-Lengyel Márta

Gratulálunk!


Az idei év első országos bajnokunk falmászás sportágban Tóth Totó Kristóf (11. C). Büszkék vagyunk rá, hogy a Magyar Kupa nehézségi bajnokság ifi A-kategóriában szerzett első helyezését és a gyorsasági bajnokság ifi A-kategóriában szintén első helyezését, a boulder kategória harmadik helyezésével tette teljessé.

Szívből gratulálunk!


A Varga Tamás Matematika Verseny második fordulójába jutott:

  • 7. A:
    Bacsó Dániel, Hajdu Erik, Jámbor Marcell, Kovács Kinga, Medgyesy Csongor, Radzik Réka, Rózsa Félix, Terék Csaba (tanár: Pálfiné Kovács Erika)
    Pásztory Sára (tanár: Volf Anna)

  • 7. B:
    Brezina Gergely, Istenes Jolán Zsuzska, Piros Levente, Rápolthy Zsófia, (tanár: Kovács Vera)
    Heller Léna, Turi Júlia (tanár: Bärnkopf Péterné)

  • 8. A:
    Döge Áron, Duska Máté, Fórizs Botond, Kerkovits Tamás, Nemes Ajami, Ruszinkó Gréta, Szabó Panna, Turós Boldizsár, Xu Yi Ling (tanár: Pálfiné Kovács Erika)
    Baracsi Luca, Bartha Zsombor, Bödőcs Boróka, Fekete Emese, Gábor Donát, Kercsó Zsófi, Kiss Klára, Kovács Réka, Plank Zsuzsanna, (tanár: Kovács Vera)

  • 8. B:
    Balásy Borbála, Basa Bence, Molnár Anna, Polgár Sándor (tanár: Kovács Vera)
    Horváth Emese Dorka, Kutnyánszky Lóránt, Oravecz Álmos (tanár: Pataki Noémi)

Gratulálunk!


A Pécsi Hyperión Országos Tanulmányi Verseny döntőjébe jutott:

  • Ókori blogger versenykategóriában: Bödőcs Boróka (8. A), Csürős Maja (7. B), Kovács Mira (8. A), Molnár Vilja (7. B), Tömösi Réka (8. B) és Turi Júlia (7. b)
  • Aenigmata Latina versenykategóriában: Boronkai Gáspár (8. A), Mező Csongor (8. B), Oravecz Álmos (8. B) és Polgár Sándor (8. B)

Felkészítő tanáruk Zaránd Kinga.

Gratulálunk!


A Biológia OKTV II. kategóriájának 2. fordulójába jutott

  • Kutnyánszky Mátyás Benedek (12. B - tanára Vizkievicz András)
  • Rácz Dorottya Szilvia (11. C - tanára Dr.Jánossyné Dr.Solt Anna)
  • Romhányi Lili Borbála 12. E - tanára Vizkievicz András)

Gratulálunk!

A 2. forduló időpontja: 2018. február 12.


A Biológia OKTV I. kategóriájának 2. fordulójába jutott

  • Hargitai Dóra Lívia (11. C - tanára: Dr.Jánossyné Dr.Solt Anna)
  • Oravecz Janka Éva (12. B - tanára: Vizkievicz András)
  • Ratkovics Kinga Ibolya (11. E - tanára: Vizkievicz András)
  • Spanyol Anna Szonja (11. A - tanára: Vizkievicz András)
  • Vida Kata (11. D - tanára: Vizkievicz András)

Gratulálunk!

A 2. forduló időpontja: 2018. február 12.


A Corelli-60 Zenéért és Gyermekekért Alapítvány és a Kocsis Albert Zeneiskola által szervezett IX. Hatvani Országos Zeneiskolai Barokk Fesztiválon a szólóhangszer kategória III. korcsoportjában orgonajátékával Jancsó Benedek 1. helyezést ért el.

Gratulálunk!


A Nemes Tihamér Online Programozási Verseny a második forduló utáni rangsorában tanulóink a következő helyeken állnak:

  • 2. kategória (9-10. évfolyam):

    • Gyóni Ákos - 23. hely
    • Szentesi Botond - 48. hely
  • 3. kategória (11-12. évfolyam):

    • Bertók Attila - 16. hely
    • Láng Bence Szilveszter - 19. hely
    • Lévai Zalán Bálint - 38. hely
    • Peschka Viktor - 44. hely
    • Rakolcza Péter - 57. hely
    • Sáfrán Ábel - 57. hely

Gratulálunk!

Az ötfordulós verseny 3. fordulója 2018. február 17-én szombaton lesz.


Az Erasmus+ – Respect4 Education Without Barriers – nemzetközi iskolai együttműködésünk keretében 2017. november 26 és december 2. között Franciaországban – a párizsi OCCE 75 -Lycée professionnel Claude-Anthime Corbon középiskolában – projekt találkozón járt három diákunk és három kollégánk, az angol, norvég, olasz, belga, román, görög partneriskoláink diák és tanár képviselőivel egyetemben.

Erasmus+ Erasmus+

A diákok képes és szöveges beszámolója itt olvasható:


Az érdeklődő nyolcadikos diákok figyelmét szertnénk felhívni arra, hogy a Városmajori Gimnáziumban január 3-án, 10-én és 17-én, szerdánként 16:00-tól 18:00-ig (tehát összesen 3 alkalommal) tehetséggondozó (1-1 matematika és fizika) foglalkozásokat tartunk, amelyeket "kedvcsinálónak" szánunk, illetve a szóbeli felvételikhez nyújtanak egy kis segítséget.

A foglalkozások ingyenesek, regisztrálni a szabo.ildiko@vmg.sulinet.hu címen lehet. A helyszín a 225. terem lesz. Természetesen lehetséges csak matematika vagy csak fizika foglalkozásokra is jönni.


A Nemes Tihamér OKSZTV programozás kategóriájának második fordulójába jutott:

  • Horváth Emese Dorka (8. B - felkészítő tanára: Bärnkopf Bence)
  • Kutnyánszky Lóránt (8. B - felkészítő tanára: Bärnkopf Bence)
  • Jutasi Gergely (9/Ny. E - tanára Berta Ildikó)
  • Prisznyák Zsombor (9. D - tanára: Madas Pál)
  • Gyóni Ákos (10. D - felkészítő tanára: Bärnkopf Bence)

Gratulálunk!


A Matematika OKTV II. kategóriájának 2. fordulójába jutott

  • Fabó Bence Richárd 11 d Pálfiné Kovács Erika
  • Gárdonyi Csilla Dóra 11 d Pálfiné Kovács Erika
  • Hajducsek Bence 11 d Pálfiné Kovács Erika
  • Szabó Mózes 12 d Kertai Helga
  • Tóth Benedek 11 d Pálfiné Kovács Erika

Gratulálunk!

A 2. forduló időpontja: 2018. január 24.


Névnapok
Ma: Antal, Antónia
Holnap: Piroska
Ma-holnap a Majorban
december
  • XII.6. 17:00 Tanári Mikulás
  • XII.8. 14:00 Középiskolás felvételi jelentkezési határidő
  • XII.15. Luca-napi vásár
  • XII.22-I.2. Téli szünet
január
  • I.5. Bolyai matematika verseny
  • I.20. Középsikolai írásbeli központi felvételi
  • I.24-26. 15:00 Konferenciák
  • I.26. Félév vége
február
  • II.2. Félévi értesítő
  • II.5. 15:00 Félévi értekezlet
  • II.5. 17:30 Szülői értekezlet
  • II.6-7. 8:00-16:00 Központi felvételi megtekintése
  • II.9. Bolyai természettudományos verseny
  • II.16. Zrínyi matematika verseny
  • II.19-23. Síelésre kijelölt időszak
március
  • III.2. Hatévfolyamos szóbeli
  • III.5-10. Pénzügyi - és vállalkozói témahét
  • III.15. Ünnepség
  • III.6-7. 8:00-16:00 Központi felvételi megtekintése
  • III.26-28. Diák7
  • III.29-IV.3. Tavaszi szünet
április
  • IV.4. Magyar próbaérettségi
  • IV.5. Matek próbaérettségi
  • IV.9. 15:00 Negyedéves értekezlet
  • IV.9. 16:30 Fogadóóra
  • IV.23-27. Fenntarthatósági témahét
  • IV.23. Folyó-SHOW
Tehetségpont
Erasmus+
Öko
ökoiskola
eset
MaYoR - 2002-2017 © GPL