Instagram
Tankönyv
Matek-Infó
Fizika
Biológia
Latin
Irodalmi portál

A Kerületi Fizikaverseny döntőjébe jutott: Bacsó Dániel (7. A), Pálinkás Csenge (7. A), Csík Máté (7. B), Dávid Luca (7. B), Francois Lilien (7. B), Martin Borbála (7. B) és Veszprémi Rebeka (7. B). Felkészítő tanáruk Ábrám László.

Gratulálunk!

A döntő időpontja: 2018. május 28. (hétfő)


A Lila vegyÉSZbajnokság országos döntőjében Polgár Sándor (8. B) 6., Vincze Botond Dávid (8. B) 14. és Oravecz Álmos (8. B) 24. helyezést ért el. Tanáruk Nagyné Hodula Andrea.

Gratulálunk!


Kérjük az emelt szintű spanyol nyelv érettségire érkező vizsgázókat, hogy az Aulában várakozzanak! A vizsgahelyszínre a felügyelőtanárok kíséretében 7.30-kor közösen megyünk fel.

Diákjaink figyelmét felhívjuk arra, hogy a 1. emelten a szekrények a német saroknál (111-116. termek) ezen a napon (2018. május 24.) nem lesznek megközelíthetőek.

Köszönettel: Kertai Helga (Kormányhivatali-megbízott)


Az Arany Dániel matematika verseny kezdő I. kategóriájának országos döntő fordulójában Tóth Rebeka (9. C) holtversenyben a 18-19. helyezést érte el.

Felkészítő tanára: Pataki Noémi Krisztina

Gratulálunk!


A nulladik szülői értekezlet időpontja 2018. május 22. kedd 17:30. Kálmán Gyula Díszterem

Az értekezlet előtt és alatt 2018. május 22-én 17:00-tól az első idegen nyelvből (7. A, 9. C és 9. D osztály) és második idegen nyelvből (9/Ny. E osztály) nyelvi szintfelmérőt írhatnak azon kisdiákok, akik a nyelvet már tanulták.

A dísztermi vezetői tájékoztató után az egyes osztályok szülői értekezletének terembeosztása:

  • 7. A - angol: 234
  • 7. B - német: 122
  • 9. C - ének-humán: 105
  • 9. D - matematika-fizika: 225
  • 9/Ny. E - spanyol-német: 111

A Gólyatábor 2018. július 28-31. 2018. július 27-30. között a XII. Kerület Hegyvidék Önkormányzatának táborában Szántódon lesz.

Elérhetőségek:

  • Felvételi és beiskolázási ügyekben: felveteli@vmg.sulinet.hu
  • Tankönyvrendeléssel kapcsolatban: madas.pal@gmail.com
  • Technikai ügyekben: support@vmg.sulinet.hu
  • Általános adminisztráció: titkarsag@vmg.sulinet.hu


A hét héten át tartó görög mitológiai verseny 1. helyezettje Kiss Klára (8. A) lett, második helyen Pásztory Sára (7. A) és Jámbor Marcell (7. A) végzett, a 3. helyet Csík Máté (7. B) szerezte meg.

Gratulálunk a további 108 jelenlegi és egykori diáknak, akik a játékban részt vettek!


A Hatvani István Fizikaverseny debreceni döntőjében Hartmann Alice (10. A) 3., Veszprémi Rebeka (7. B) 4., Sugár Soma (10. A) 6. és Bekes Barnabás (10. B) 7. helyen végeztek. Felkészítő tanáruk Ábrám László.

Gratulálunk!


Az öt fordulós Nemes Tihamér Online Programozási verseny végeredménye:

  • I. korcsoport (5-8. évfolyam):

    • Bärnkopf Áron (8. B) - 18. hely
    • Kutnyánszky Lóránt (8. B) - 20. hely
  • II. korcsoport (9-10. évfolyam)

    • Gyóni Ákos (10.D) - 16. hely
    • Szebtesi Botond (10. B) - 52. hely
  • III. korcsoport (11-12. évfolyam)

    • Bertók Attila (11. D) - 15. hely
    • Peschka Viktor (11. B) - 16. hely
    • Láng Bence Szilveszter (12. A) - 20. hely
    • Lévai Zalán Bálint (11. D) - 48. hely
    • Rakolcza Péter (11. D) - 61. hely
    • Sáfrán Ábel (11. D) - 61. hely

Gratulálunk!


A Fővárosi középiskolai informatikai verseny döntő fordulójában Deák Liza Panna (9. B) a 8. helyen végzett. Tanára dr. Szabóné Karácsonyi Virág.

Gratulálunk!


A Curie Kémia Emlékverseny országos döntőjében Horváth Emese Dorka (8. B) 10. helyezést ért el. (tanára: Nagyné Hodula Andrea)

Gratulálunk!


Tematikus, mégis hagyományos rendezvény ingyenes programokkal a családok számára a Digitális Világ Veszélyei témájú társadalmi célú kampány keretében.

Időpont: 2018. május 27. vasárnap 10:00-18:00

Helyszín: MOM Kulturális Központ (1124 Budapest, Csörsz utca 18.)


A Matematika Határok Nélkül 9. osztályok közötti versenyben elért eredmények:

  • 2. hely: 9. D osztály (tanár: Bärnkopf Bence, Madas Pál)

  • 2. hely: 9. C osztály (tanár: Pataki Noémi)

  • 15. hely: 9. A osztály (tanár: Füzfa Orsolya, Pataki Noémi)

Gratulálunk!


A Kenguru Nemzetközi matematikaverseny eredményei (első 100 országos helyezés valamelyikén végzett tanulók):

Országos
helyezés
Megyei
helyezés
NévOsztályTanár
3.1.Polgár Sándor8. BKovács Vera
4.2.Gárdonyi Csilla11. DPálfiné Kovács Erika
10.5.Taller Balázs Bonifác11. BBärnkopf Péterné
31.11.Tóth Benedek11. DPálfiné Kovács Erika
34.13.Molnár Anna8. BKovács Vera
39.16.Kercsó Zsófi8. AKovács Vera
48.16.Hajducsek Bence11. DPálfiné Kovács Erika
63.19.Palágyi Emma9. DBärnkopf Bence, Madas Pál
76.26.Pálinkás Csenge7. AVolf Anna
77.20.Antalffy-Zsíros Attila11. BVolf Anna
80.22.Németh Gergő11. DMadas Pál
92.28.Őrsi Gergő9.DBärnkopf Bence, Madas Pál
94.29.Freund László9. DBärnkopf Bence, Madas Pál
95.19.Sugár Soma10. AKatonáné Cserepes Mária

Díjazott tanár: Kovács Vera

Gratulálunk!


Az Ábel Jenő Országos Latin Tanulmányi Verseny döntőjében Polgár Sándor (8. B) kiemelt dicséretben részesült. Tanára Zaránd Kinga.

Gratulálunk!


  • Herman Ottó Kárpát-medencei biológia verseny

    A Herman Ottó Kárpát-medencei biológia verseny budapesti fordulójában 1. helyezést ért el és az országos döntőbe jutott: Mosonyi Barnabás (8. A). Tanára dr. Jánossyné dr. Solt Anna.

    Az országos döntő időpontja: 2018. június 1-3.

  • Stocholmi Ifjúsági Víz Díj (Stockholm Junior Water Prize)

    A Stocholmi Ifjúsági Víz Díj magyarországi versenyének döntő fordulójába jutott a Szigeti Márk (12. D) és Toldy Bence (11. C) alkotta csapat. Mentoruk: dr. Jánossyné dr. Solt Anna.

    Országos döntő: 2018. május 26.

Gratulálunk!


A több mint 600 csapat részvételével a világ 40 helyszínén egy időben zajló versenyen 14 csapat került a New York-i döntőbe. Az egyetlen közép-*európaiként döntőbe jutott magyar csapat tagja volt Bihary Gergely, Lakatos Péter és Elődi Márton mérnökinformatikus, Danóczy Bálint közgazdász, Bihary Dániel jogász és Nagy Kristóf villamosmérnök hallgató - gimnáziumunk volt diákjai. (2008-2014)

A New Yorkban 2018. április 21-én formális gála keretében megtartott döntőn a csapat szoros küzdelemben, de győzni tudott: a versenyen nemcsak az ötletet, hanem megvalósíthatóságot és üzleti megalapozottságot is értékelték.

A magyar csapat adatvédelmi alkalmazásának alapötletét az új európai általános adatvédelmi rendelet (GDPR) adta, lényege, hogy a fejlesztés segítségével a felhasználók egy kattintással megismerhetik a róluk tárolt adatokat és azonnal törölhetik vagy módosíthatják azokat.

Global Legal Hackathon

A Revealu csapata: Elődi Márton, Nagy Kristóf, Bihary Gergely, Danóczy Bálint, Bihary Dániel. Lakatos Péter hiányzik a fotóról, mert nem tudott a többiekkel New Yorkba utazni. (index.hu)

* (2018. május 10.) az eredeti hírben "egyetlen európai csapatként" szerepelt, de a Revealu csapat melett egy másik európai (német) csoport is a döntőbe jutott.


Április 27. és 30. között Hajdúböszörményben rendezték meg a Magyar Korcsoportos Rapid Sakkbajnokságot, ahol Persányi Nóra (9. A) a 4. helyet szerezte meg.

Gratulálunk!


  • Az Öveges József Kárpát Medencei Fizikaverseny győri döntőjébe jutott: Molnár Anna (8. B) és Polgár Sándor (8. B). Felkészítő tanáruk Jäger Csaba.

    A döntő időpontja:május 25.-27.

  • A Hatvani István Fizikaverseny debreceni döntőjébe jutott: Veszprémi Rebeka (7. B), Bekes Barnabás (10. B), Hartmann Alice (10. A) és Sugár Soma (10. A).

    Felkészítő tanár: Ábrám László

    A döntő időpontja: május11.

Gratulálunk!


Laczik Dalma

2018. Laczik Dalma

Dalma a Majorban töltött 4 éve alatt folyamatosan lelkes, fáradhatatlanul aktív, a nehéz pillanatokban is határozottan inspiratív, az iskolánkat több sportágban képviselő életvidám versenyzője, a Diákönkormányzat leköszönő elnökeként a diákélet motorja, a Luca nap, a Diákhét, a Befogadó Fesztivál, az Iránytű és számtalan rendezvény motiváló szervezője, a Szántódi tábor egyik leglelkesebb lakója és megfejtője, a Városmajori Gimnázium Közösségi érdemérmese, a Városmajori Diákság Talpra Major! díjasa.


A Középszintű írásbeli érettségi vizsgák időszaka 2018. május 7-25.

A középszintű írásbeli érettségi vizsgákon megjelenés az aulában a vizsga kezdete előtt fél órával (délelőtti vizsga esetén ½ 8-kor, délutáni vizsga esetén 13.30-kor). (Az egyes vizsgák pontos ideje a mellékelt „Érettségi időpontok 2018. május” táblázatban tekinthető meg.) Az egyes vizsgák terembeosztása a mellékelt excel táblázatban, illetve a vizsga napján, az aulában elhelyezett paravánon tekinthető meg.

Kérjük, hogy mindenki az érettségi vizsgához méltó öltözetben jelenjen meg. Az írásbeli vizsgára hozni kell az adott vizsgán használható segédeszközöket (hacsak az adott segédeszközt nem az iskola biztosítja, ennek részletei miatt a mellékelt „Használható segédeszközök az érettségi vizsgán 2018” táblázatot kérjük megtekinteni.) Továbbá íróeszközt (kék vagy fekete golyóstollat, rajz készítéséhez ceruzát) és a személyazonosság igazolására alkalmas okmányt (személyi igazolvány vagy útlevél vagy jogosítvány). A kijavított írásbeli dolgozatok megtekintésének időpontja: 2018. június 05. (Kedd) 8.00-16.00


Az Országos Logikaverseny döntőjében elért eredmények:

  • 3. helyezés: Polgár Sándor (8. B - tanára Kovács Vera)
  • 5. helyezés: Xu Yi Ling (8. A - tanára Pálfiné Kovács Erika)
  • 8. helyezés: Szabó Panna (8. A - tanára Pálfiné Kovács Erika)
  • 12. helyezés: Bacsó Dániel (7. A - tanára Pálfiné Kovács Erika)

Gratulálunk!


A Kosáry Domokos Történelemverseny országos döntőjében

  • a gimnáziumi 7. évfolyamos kategóriában Bacsó Dániel (7. A) tizennyolcadik, Bacsó Nándor (7. B) huszonkettedik, Szabó-Seri Lilla (7. A) huszonnegyedik helyezést ért el. (Felkészítő tanáruk Dicső-Erdődi Balázs)

  • a 9. évfolyamos kategóriájában Oravecz Álmos (8. B) tizenegyedik helyezést ért el. (Felkészítő tanára: Simonyi-Lengyel Márta)

Gratulálunk!


2018. április 25-én tartotta a Városmajori Diákönkormányzat az éves Tisztújító Gyűlését. A majoros diákság vezetőit keressétek ha programot szerveznétek, ha segítenétek, ha elakadtatok, ha megoldanátok, ha ötletetek vagy véleményetek van, ha elfogyott, ha tönkrement, ha tudjátok hogyan tovább, ha segítségre szorultok vagy ha csupán csak társaságra vágytok.

Talpra Major!


2018. április 23-án hétfőn Pakson rendezték meg az Országos Floorball Diákolimpia VI. korcsoportos lány döntőjét, amelyen a Városmajori Gimnázium csapata 2. helyen végzett.

Szívből gratulálunk a csapatnak:

  • Pongrácz Emese 9.a
  • Simonyi-Lengyel Borka 9.e
  • Oravecz Kinga 10.b – a Torna gólkirálya
  • Siklós Petra 11.a
  • Kocsis Leila 11.a
  • Piri Annamária 12.c
  • Stipsicz Orsolya 12.d – a Torna legjobb védője
  • Berczik Anna 12.d
  • Laczik Dalma 12.d
  • Farkas Panka 12.d
  • Bakó Emese edző

Külön köszönet a csapat utaztatásáért Stipsicz Andrásnak és Bärnkopf Péternek!


A Városmajori Gimnáziumból 2018-ban négy tanuló vehette át a XII. kerületi Jó tanuló, Jó sportoló kitüntetést:

  • Stipsicz Orsolya (12. D)
  • Koppa Sári (11. E)
  • Istenes Zsuzska (7. B)
  • Apjok Réka (8. B)

Iskolánk tanára, Osvald Adrienn a XII. kerület sportjáért elismerő kitüntetésben részesült.

Szívből gratulálunk!

A kerület sportjáért Jó tanuló, jó sportokló

A Kosáry Domokos Történelemverseny országos döntőjében Boronkai Gáspár (8. A) hetedik, Bödőcs Boróka (8. A) tizenötödik helyezett lett a 9. évfolyamosok kategóriájában. (Felkészítő tanáruk Miklós Rita)

Gratulálunk!


Vívó Diákolimpia

A Budapesti Vívó Diákolimpián 1. helyezett lett iskolánk kard csapata:

  • Bíró Huba (7. b - Kós Károly Általános Iskola)
  • Herkó Domonkos (7. B)
  • Musitz Bendegúz (7. B)

Gratulálunk!


Szellemi Olimpia

A Kerületi Szellemi Olimpia vetélkedőn elért eredményeink:

  • IV. korcsoport
    1. helyezett lett iskolánk csapata. Tagjai: Komáromi Anna (8. B), Nagyházi Anna (8. B), Kováts Emese (8. B), Molnár Anna (8. B)

  • V-VI.korcsoport
    2. helyezett csapat tagjai: Mező Kata (10. B), Szántó Judit (10. B), Deák Liza (9. B), Dorina Sára (9. B)

  • V-VI.korcsoport
    3. helyezett csapat tagjai: Bánkövi Orsolya (11. E), Csébfalvi András (11. E), Havasi Márk (11. E), Hoffmann Luca (11. E)

Gratulálunk!


A Filozófia OKTV döntő fordulójában Kalóczkai Lili (12. D) a 29.helyezést érte el! Felkészítő tanára Kertai Helga.

Gratulálunk!


Kende Áron 9/NY. E osztályos tanuló a hétvégén megrendezett WKF Karate Magyar Bajnokságon kadet-63 kg kategóriában III. helyezést ért el.

Eredményéhez gratulálunk!


2018. április 20-án délután 15:00-tól lekérdezhető a Városmajori Gimnáziumba jelentkezettek végleges felvételi eredménye. Az érintetteket hivatalos levélben is értesítjük, melyet a lekérdezés után tölthetnek le honlapunkról.

A leendő majorosoknak gratulálunk, a többieknek sok sikert kívánunk!



Iszprávnik Péter

Iszprávnik Péter (11.E) sportlövőnk 2018-ban a Major Országos Bajnoka! Gratulálunk!


Névnapok
Ma: Eszter, Eliza
Holnap: Orbán
Ma-holnap a Majorban
március
  • V.22. 17:00 Beiskolázás
  • V.23. Kompetenciamérés
április
  • VI.4-6. Osztályozó vizsgaidőszak
  • VI.7-8. Osztálykirándulások
  • VI.13-14. Konferenciák
  • VI.15. Jutalmazó értekezlet, utolsó tanítási nap
  • VI.16-VIII.31. Nyári Szünet
  • VI.18. Tanévzáró
  • VI.19-27. Érettségi vizsgák
  • VI.29. Tanévzáró értekezlet
Tehetségpont
Erasmus+
Öko
ökoiskola
eset
MaYoR - 2002-2017 © GPL